You are currently viewing W jakich pomieszczeniach warto zastosować ogrzewanie podłogowe?

W jakich pomieszczeniach warto zastosować ogrzewanie podłogowe?

  • Post published:4 kwietnia 2023
  • Post category:Blog

W większości budynków za utrzymywanie optymalnej temperatury odpowiada woda krążąca w systemie centralnego ogrzewania. Najczęściej do przekazywania zmagazynowanego w niej ciepła wykorzystywane są montowane na ścianach grzejniki. W modernizowanych oraz nowo wznoszonych budynkach częściej użytkownicy decydują się jednak na montaż ogrzewania podłogowego. W Białymstoku można zlecić wykonanie niezbędnych prac firmie Sankor. Przekonajmy się, jak działa instalacja tego rodzaju i dowiedzmy się, gdzie sprawdzi się najlepiej.

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, w którym powietrze ogrzewa się od materiału, jakim otoczony jest system rurek z przepływającą wodą. Tym, co odróżnia taki system od klasycznych grzejników, jest temperatura wody, która wynosi około 45°C i jest znacznie niższa od tej, jak jest niezbędna w przypadku kaloryferów. Podłogówka może współdziałać z pompą ciepła albo kotłem gazowym czy olejowym, a po zastosowaniu specjalnych elementów wyrównujących temperaturę także z kotłem pelletowym lub spalającym ekogroszek.

Gdzie ogrzewanie podłogowe sprawdzi się szczególnie dobrze?

Ogrzewanie podłogowe pozwala na swobodną aranżację pomieszczeń i rozstawienie mebli bez konieczności zwracania uwagi na to, gdzie znajdują się grzejniki, jest więc pożądane tam, gdzie wystrój będzie szczególnie ważny. Ponieważ dzięki jego zastosowaniu nie ma zjawiska unoszenia się kurzu, warto zdecydować się na nie w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Brak kaloryferów jest też cenny w wąskich przejściach, podłogówka okaże się więc nieoceniona w korytarzach i przedpokojach. Równie istotny będzie korzystny rozkład temperatur i brak miejsc przegrzanych i niedogrzanych, co jest nieuniknione przy klasycznych kaloryferach.