You are currently viewing 5 zalet ogrzewania podłogowego

5 zalet ogrzewania podłogowego

  • Post published:2 lutego 2023
  • Post category:Blog

Najważniejszymi elementami systemu grzewczego są urządzenie do generowania energii oraz system rozprowadzający ją do pomieszczeń. Rozwiązaniem, które stosuje się najczęściej, jest ogrzewanie wodne, które może przybierać postać grzejników albo ogrzewania podłogowego. W Ostrowi Mazowieckiej montażem instalacji tego rodzaju zajmuje się firma SANKOR. Przekonajmy się, jak działa podłogówka i sprawdźmy, jakie są jej mocne strony.

Na jakiej zasadzie działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe może być zasilane z kotła, współpracuje też z pompami ciepła. Cały system składa się z rurek, które są umieszczane w podłodze i otaczane wylewką, choć stosuje się też rozwiązania z gotowymi kształtkami z materiału termoizolacyjnego. Najbardziej charakterystyczną cechą podłogówki jest to, że pracuje ona przy wykorzystaniu wody o stosunkowo niskiej temperaturze, które może wynosić zaledwie 35°C.

Co można zyskać za sprawą ogrzewania podłogowego

Klasyczne ogrzewanie podłogowe zapewnia bardzo korzystny dla zdrowia i samopoczucia użytkowników rozkład temperatur. Dzięki takiemu systemowi strefy, w których przebywają ludzie, mają wyższą temperaturę niż przy typowych grzejnikach. Kolejną ważną kwestią jest fakt, że wewnątrz nie tworzą się strefy niedogrzane i przegrzane, co nieuniknione, gdy korzysta się z kaloryferów. Niezwykle istotne okaże się też to, iż podłogówka nie powoduje gwałtownego przemieszczania się ciepłego powietrza, co w dużym stopniu eliminuje osadzanie się kurzu. Wśród szczególnie ważnych cech ogrzewania płaszczyznowego jest również znaczne ułatwienie, gdy chodzi o aranżację wnętrz, bo meble można rozstawić w dowolnych miejscach. System tego typu oznacza lepszą estetykę pomieszczenia, ponieważ nie znajdują się w nim rury doprowadzające i odprowadzające wodę.